Szkoła Tańca FAST-STEP
Maciej Piwiński i Adam Gałązka
UKS FAST-STEP
Biuro Podróży FAST-STEP
członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT)
i partner World Dance Council (WDC).

 
 

NAUKA TAŃCA DLA DZIECI W SZKOLE

Prezentujemy Państwu propozycję uczestnictwa Waszych dzieci w zajęciach tanecznych, obejmujących NAUKĘ TAŃCA w oparciu o program zalecany przez Światową Organizację Tańca i Imperial Society of Teachers of Dancing. Celem programu jest nauczenie dzieci tańca począwszy od poziomu początkującego, następnie przejście przez każde następne stadium zaawansowania, na najwyższych klasach turniejowych kończąc. Program ten jest modyfikowany w zależności od wieku i adekwatny do stopnia zaawansowania dzieci.

Nad fachowością procesu kształcenia Państwa dzieci czuwa zawsze nasza profesjonalna kadra instruktorska składająca się wyłącznie z byłych lub aktualnych zawodników tanecznych najwyższych klas tanecznych (patrz - zakładka O NAS), którzy legitymują się odpowiednimi kwalifikacjami instruktorskimi oraz PEDAGOGICZNYMI potwierdzonymi odpowiednimi dokumentami.


Nasze zajęcia mają umożliwić dzieciom opanowanie podstaw technicznych i artystycznych tajników poznawanych przez nie tańców, pozytywne ukierunkować nadmiar energii, usprawnić koordynację ruchową, poprawić procesy przyswajania wiedzy, wyrobić umiejętność koncentracji uwagi, wewnętrznej dyscypliny oraz umiejętność pracy indywidualnej nad sobą i współpracy ze współpartnerem/-ką oraz w grupie. Oprócz samej nauki tańca, zajęcia obejmują również w marginalnym zakresie zabawy rozwijające myślenie, usprawniające koordynację ruchową, refleks, motywujące i zachęcające do pozytywnej rywalizacji.

Uczestnicy zajęć będą mieć możliwość brania udziału w organizowanych przez nas turniejach tańca, na których zdobywać będą medale i puchary.


ZAJĘCIA OTWARTE Z UDZIAŁEM RODZICÓW W SZKOLE

Odbywają się one zawsze w pierwszym tygodniu trwania zajęć tańca każdego miesiąca. Wówczas zapraszamy rodziców na salę taneczną do oglądania naszej pracy oraz postępów i przygotowań do kolejnego turnieju tańca.

DEKLARACJA UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH SZKOLNYCH:  
UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU DZIECKA:  


NAUKA TAŃCA DLA DZIECI W PRZEDSZKOLU

image

Tu nasza propozycja obejmuje uczestnictwo dzieci w wieku przedszkolnym w zajęciach tanecznych również w oparciu o program zalecany przez Światową Organizację Tańca i Imperial Society of Teachers of Dancing. Za cel postawiliśmy sobie dobre samopoczucie dzieci na zajęciach, radość z zajęć tańca, ale jednocześnie przygotowanie do turniejów tańca i zwracanie bacznej uwagi na priorytety czyli: taniec do rytmu, wypracowywanie odpowiedniej sylwetki oraz poprawność i jakość wykonywanych figur. Celem zajęć jest również pozytywne ukierunkowanie nadmiaru energii, usprawnienie koordynacji ruchowej, poprawienie procesów przyswajania wiedzy, wyrobienie umiejętności koncentracji uwagi, wewnętrznej dyscypliny oraz umiejętności pracy indywidualnej i współpracy w grupie oraz odpowiednich relacji ze współpartnerem/-ką w tańcu. Oprócz samej nauki tańca zajęcia obejmują również zabawy rozwijające myślenie, usprawniające koordynację ruchową, refleks, motywujące i zachęcające do pozytywnej rywalizacji.

image

Nad fachowością procesu kształcenia Państwa dzieci czuwa zawsze nasza profesjonalna kadra instruktorska składająca się wyłącznie z byłych lub aktualnych zawodników tanecznych najwyższych klas tanecznych (patrz - zakładka O NAS), którzy legitymują się odpowiednimi kwalifikacjami instruktorskimi oraz PEDAGOGICZNYMI potwierdzonymi odpowiednimi dokumentami.

Dzieci będą brać udział w organizowanych przez nas cyklicznych TURNIEJACH TAŃCA podczas trwania roku przedszkolnego, na których będą oceniane przez sędziów. Będą również zdobywać nagrody: medale i puchary. Każdorazowo cały rok zajęć tańca zakończony jest pokazem tańca w przedszkolu dla rodziców w wybranym przez przedszkole terminie. DZIECI OTRZYMUJĄ PO POKAZIE TAŃCA MEDALE TANECZNE.

DEKLARACJA UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH PRZEDSZKOLNYCH:  
DEKLARACJA UCZESTNICTWA W WARSZTATACH WAKACYJNYCH:  
UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU DZIECKA:  


TURNIEJE TAŃCA

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że udział w turniejach tanecznych jest jedną z form, która najszybciej rozwija poziom w każdej dyscyplinie. Turniej to moment szczytu mobilizacji, adrenaliny oraz przezwyciężania strachu przed występem publicznym. Taki stan zaangażowania fizyczno-emocjonalnego trudno osiągnąć aż w takim wymiarze wyłącznie na zajęciach tanecznych, stąd motywujemy dzieci do brania udziału w organizowanych przez nas turniejach dla osiągnięcia wspomnianego wyżej efektu. Dla dzieci to również możliwość wypracowania umiejętności przyjmowania do wiadomości wyniku turnieju (niekoniecznie pozytywnego) i sposobu odpowiedniego reagowania na to, ale również i wspaniała zabawa, wyczekiwany moment.

image

Dzieci ze SZKÓŁ uczestniczące w naszych zajęciach już po 2-3 miesiącach od dnia rozpoczęcia ich przygody z tańcem w grupie początkującej mają możliwość wystąpienia na swoim pierwszym, organizowanym przez nas turnieju tańca. W miarę chęci nasi uczniowie uczestniczyć mogą w całym cyklu mini – grand prix w trakcie trwania roku szkolnego.
W kolejnym etapie rozwoju tanecznego (w drugim i trzecim roku) proponujemy parom również występy na międzyklubowych turniejach rangi okręgowej (tzw.rekreacja w odznakach: brąz, srebro, złoto) następnie występy w kategoriach licencjonowanych par w tanecznych klasach sportowych w strukturach Polskiego Towarzystwa Tanecznego: H, G, F, E, D, C, B, A i S.
Dla uczestników zawsze przewidziane są medale taneczne oraz puchary dla drużyn.
Informacje o zbliżających się turniejach tańca będą Państwu przekazywane na zajęciach tańca przez instruktora w formie karteczek za pośrednictwem dzieci. W ostatnim tygodniu przed turniejem przekazywane są zawsze indywidualne zaproszenia dla osób zapisanych na listę danego turnieju.
WAŻNE! Zarówno na naszych turniejach tańca jak i w trakcie trwania roku szkolnego, u instruktora na zajęciach będziecie Państwo mieć możliwość zakupu odpowiedniego obuwia tanecznego, które możecie Państwo obejrzeć na żywo na zajęciach, a które umożliwi sprawniejszy przebieg procesu nauki tańca Państwa dzieci.

image

Dla dzieci z PRZEDSZKOLI w formule turniejowej przewidujemy udział w 2-3 imprezach w trakcie trwania roku przedszkolnego. Jako wyróżnik przyjęliśmy jednolitą kolorystykę ubrań, zindywidualizowaną dla każdej z grup przedszkolnych, co umożliwia dzieciom w łatwy sposób identyfikować się ze swoją grupą, a nam – sprawnie prowadzić imprezę. Rywalizacja odbywa się każdorazowo dla 10-12 drużyn przedszkolnych w ramach trwania jednego, około dwugodzinnego bloku turniejowego. Dla uczestników zawsze przewidziane są medale taneczne oraz puchary dla drużyn.
Informacje o zbliżającym się turnieju tańca znajdziecie Państwo zawsze na plakacie wywieszonym odpowiednio wcześniej w Waszym przedszkolu oraz za każdym razem na około 2-3 tygodnie przed imprezą przekazywane będą Państwu szczegółowe informacje w formie małym karteczek indywidualnie dla każdego rodzica za pośrednictwem Pani Wychowawczyni w grupie.Zapraszamy do oglądania relacji z turniejów na naszej stronie w dziale Aktualności oraz na naszym profilu na

 


ZOBACZ KLIP Z OBOZU LETNIEGO W OW KORAL W STEGNIE


ZOBACZ KLIP Z SUMMER CAMP FAST-STEP COMMERCIAL ACADEMY


ZOBACZ KLIP Z ZIMOWEGO OBOZU COMMERCIAL ACADEMY


ZOBACZ KLIP Z ZIMOWISKA W OSW LIMBA W PORONINIE

image

imagePolskie Towarzystwo Taneczne - logo World Dance Council - logo

"FAST-STEP" wpisano do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Urzędu Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 1746 z certyfikatem Gwarancji Ubezpieczeniowej Turystycznej wydanym przez SIGNAL IDUNA.